První den food runnerem
Po dlouhém hledání druhé práce, které jsem musela absolvovat díky nedostatku pracovních hodin v mé první práci a o kterém jsem mluvila v předchozím článku, jsem dostala práci food runnera v restauraci pro až příliš bohaté lidi.
Zdroj: Top 10 Breckenridge patios
Food runner? Co to vlastně je? V nedoslovném překladu do češtiny tato pozice nese název „běžec s jídlem“. A co to obnáší? Spoustu chození, tekoucí sliny, pot a dokonce i hlad. Běháte z kuchyně do kuchyně, z placu na plac a zase zpátky. V mezičase se snažíte hostům nenápadně naznačit, že nejste jejich server (osoba, která má daný stůl na starosti v průběhu jejich superdrahého gurmánského zážitku) a že opravdu nemáte čas na to, abyste nakrájeli jejich steak, protože se musíte co nejrychleji zase dostat zpátky do kuchyně, popadnout další hamburger s pěti extra modifikacemi na přání a odnést ho na druhou stranu restaurace.
S nošením jídla jsem do teď měla zkušenosti jen z kavárny, kde nosím 2 talíře toastů se salátkem najednou a na další hodinu mám vystaráno. No dobře, přiznávám, tohle se jako zkušenost, ve srovnání s mou novou prací, počítat vážně nedá. Dnes jsem podle mě měla v ruce víc talířů, než za celou dobu mé práce zpátky v Česku. Asi tak bambilión!
Do práce jsem dorazila v 11:30, největší fofr přišel jen o půl hodiny později a zastavil se v 15:30. Nazvala bych to takhle: „Hození do vody bez toho, aniž bych uměla plavat“. Ikdyž vlastně, plavala jsem v tom celkem slušně..
„Dominika, *anglický-název-jídla-který-jsem-nikdy-v-životě-neslyšela* jde na stůl 1 společně s *dalším-neznámým-názvem-který-si-nemáš-šanci-zapamatovat*“. Takhle pro mě minimálně první dvě hodiny zněly všechny rozkazy a další dvě hodiny jsem dokonce sem tam na mé cestě ke stolům zapomínala, co to vlastně nesu. Zachráncem mi byla moje kolegyně, která se v jídlem slušně orientovala a ochotně mi vše 10x zopakovala. Všichni jsou vlastně jeden velký tým a když je potřeba, pomůžou si. Panebože díky!
PS: Miluju dětská jídla! Jsou lehká, snadno vyslovitelná a vždy víte, kam je položit! :D
Edit 19.7.2019
Ukázalo se, že v této restauraci manažerka přijímá úplně každého. K nynějšímu dni najmula již téměř deset J1 studentů a všichni si navzájem kradou směny. Zaměstnanců přibývá, zákazníků ubývá. To má za následek, že foodrunnery často posílá domů. Chuděrci foodrunneři si tedy nevydělají téměř vůbec nic. Dala jsem výpověď a pracuji teď jako host (houst) v jiné restauraci. Usazuji lidi ke stolů a přijímám rezervace. J

Komentáře
Okomentovat